Dato:
11. sep 2019
Titel:

Tilmeldingen til 2019/20

Tekst:

Vi er i øjeblikket igang med at samle op på alle de mange tilmeldinger som vi har fået til vores nye sæson. Desværre er der nogle af vores hold som ikke har et realistisk antal tilmeldte, derfor har vi været nød til at aflyse holdene. Der er selvfølgelig også masser af hold som har nok tilmeldinger. Har du tilmeldt dig et hold, vil du indenfor nærmeste fremtid få besked om opstart og eventuelt praktiske informationer.

Der er stadig tilgang til de hold som starter op senere i sæsonen. Du kan tjekke hvilke på vores tilmeldings-side.

logo usk-white
Kontakt
Lejre ungdomsskole
Sandbechs Allé 1A, Hvalsø
Telefon: +45 46 40 48 04
Social media
Hold dig opdateret

Hjemmesiden bruger cookies


Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de giver også info om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold.
Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.
Vil du vide mere om vores cookies, og hvordan du sletter dem, klik her.